Gömme Rezervuar Nedir?

Gömme rezervuar en kısa tanımı ile duvar içerisine gizlenmiş sifon düzeneğidir. Uzun yıllar tuvalet mekanının içinde yer alan asma ve klozet üstü rezervuar sistemlerinin yerini alan modern sistemdir. Klozetin su haznesi ve diğer bölümleri tamamen duvar içine gizlenir, dışarıdan sadece sifon butonu görülebilir. Bu haliyle yerden tasarruf ederken estetik açıdan kötü görüntüyü de ortadan kaldırır.

Modern binalarda sıklıkla tercih edilen sistem eski evlerde de tadilat sırasında tercih edilir. AVM, hastane, restoran ve kafe gibi gün içerisinde çok fazla insanın kullandığı tuvaletlerde hijyen sağlaması amacıyla sıklıkla tercih edilir. Gömme rezervuar modelleri duvar içine kırılarak ya da hazır nişlerin içine yerleştirilebilir. Sadece sifon tuşu dışarıda kaldığı için temizlenmesi gereken yüzey sayısı azalır ve tuvaletin daha kolay hijyenik hale getirilmesini sağlar. Ayrıca rezervuarın su depolama sistemi kapalı alanda olduğu için bakteri ve mikrop üretme ihtimali düşer.

Genel Açıklamalar

  • Gömme Rezervuar Ne İşe Yarar? :
    Gömme rezervuar, alafranga (klozet) ve alaturka (hela taşı) tuvaletlerde temizlik işlemi için sifon görevi görür. Duvar ya da kaplama içerisine yerleştirilerek deposunda su toplar ve dışarıdan sifona basıldığı zaman bunu tuvaletin içerisine boşaltır. Standart şifonlarla aynı işe yaramasına rağmen görünüm açısından daha estetik ve hijyeniktir.
    İnsanların günlük olarak tuvalet ihtiyacını steril bir şekilde gidermesini sağlayan banyo ve tuvalet mekanları her geçen gün gelişmeye devam ederek yeni tasarımlara ev sahipliği yapar. Gömme rezervuar sistemi de bu gelişimin bir parçası olarak tasarlanmış bir düzenektir. Asma rezervuar ve klozet üstü rezervuar sistemiyle aynı işi yapan gömme tasarımlar estetik görünümü ile her geçen gün daha fazla tercih edilir hale gelir. İçerikte “Gömme rezervuar nedir?” ve “Gömme rezervuar ne işe yarar?” sorularına cevap bulurken ürün hakkında detaylı fikir edinebilirsiniz
  • Gömme Rezervuar Kurulum İşlemleri :
    Gömme rezervuar sistemi kurulurken duvar kırılır ve yıllar boyu aynı şekilde kalması için tekrar yapılır. Arıza söz konusu olduğunda ise duvarın kırılmasına genellikle gerek kalmaz. Montajın alanında uzman kişiler tarafından yapılması halinde arıza durumunda duvar kırmaya gerek kalmadan tamirat yapılabilir. Tankı hasar görmeyen tüm rezervuar sistemlerine kontrol panelinin altında yer alan boşluktan tamir işlemi uygulanır.

Ücretsiz fiyat teklifi alın

Servis çağrısı talep etmek için lütfen formu doldurunuz

Evinizin, sizin ve sevdiklerinizin konforu, can ve mal güvenliğiyle birlikte cihaz bütünlüğünün bozulmaması için ETS kombi klima servisinden hizmet alınmasını tavsiye ederiz. Cihazınızın güvenliği ve uzun ömürlü olması açısından 7/24 hizmetinizdeyiz.